Bořivojova. Donova

Adresa Bořivojova, 130 00 Praha 3, Žižkov
Dokončení 05/2014
Jednotky Obsazenost Poloha
26 100 % Poloha

O projektu

Rekonstrukce tradičního pražského činžovního domu vystavěného v 19. století v neorenesančním stylu. Dům má 7 nadzemních podlaží a jedno částečně zapuštěné podzemní podlaží. Dvůr je uspořádán terasovitě, spodní část dvora je užívána soukromě pro ateliéry, horní část dvora je přístupná ze společných prostor domu pomocí lávky a mohou jej využívat všichni lidé z domu. Konstrukční systém objektu je stěnový obousměrný, zdivo je z plných cihel. Stropní konstrukce nad suterénem je tvořena cihelnou klenbou, v typických podlažích jsou stropy dřevěné trámové, nad 6.NP je nový strop zhotoven jako ocelobetonový. Konstrukce krovu je dřevěná trámová, šikmá střecha do ulice má krytinu pálenou, plochá část střechy má krytinu plechovou falcovanou. Ve dvoře byl během rekonstrukce postaven nový osobní výtah v prosklené výtahové šachtě. V suterénu objektu je centrální kotelna, která zásobuje byty teplem a teplou vodou.

Standardy ke každému bytu

V obytných místnostech dřevěná lamelová podlaha, v koupelnách keramická dlažba. Keramické obklady stěn v koupelnách v kombinaci dvou barev - základ tvoří bílý obklad v kombinaci s doplňkovou barvou (oranžová, růžová, fialová, modrá, šedá a žlutá).  K dané barvě obkladu jsou v bytech osazeny i barevné zásuvky a vypínače. Směrem do ulice původní dřevěná špaletová okna, která jsou zrestaurována; směrem do dvora nová okna s rámy z dřevěných euro profilů a zasklena izolačním dvojsklem. Dveře v bytech jsou dřevěné hladké osazené do obložkové zárubně. Vstupní dveře do bytů jsou dřevěné kazetové s požární odolností, dveře byly zhotoveny jako repliky původních historických dveří v domě. Byty v 6.NP mají směrem do ulice ve střeše osazena velká ateliérová okna, která umožňují krásný výhled na Prahu. Směrem do dvora mají byty osazena francouzská okna. Byt v 7.NP je orientovaný do klidného dvora. Byt je prosvětlen velkými posuvnými okny, která v létě umožňují propojení bytu s terasou.

Parametry k jednotlivým bytům

V typickém podlaží se nachází 4 bytové jednotky, směrem do ulice jsou dispozičního uspořádání 2+kk, byty směrem do dvora jsou dispozičního uspořádání 1+kk. V 6.NP se nachází 3 bytové jednotky, v posledním podlaží je umístěn jediný byt s terasou. V suterénu objektu jsou umístěny 2 ateliéry, každý se soukromou zahradou směrem do dvora.

/

Čelní fasáda s restaurovanými špaletovými okny

Lokalita

Mladistvá vibrující lokalita s nezaměnitelným charakterem pražského Žižkova, plnohodnotná kulturní a obchodní vybavenost, blízkost vysoké školy ekonomické, oblíbená destinace parku Riegrovy sady.

Dostupnost

Výborná dostupnost tramvajových linek, blízkost Hlavního nádraží, automobilová doprava - bezprostřední napojení na Pražskou magistrálu.

50.083099, 14.448933|14
50.083099, 14.448933|14 0

Zaujal vás projekt?

Ozvěte se nám prostřednictvím kontaktního formuláře, případně na níže uvedeném kontaktu.